Ranking kredytów gotówkowy – kiedy jest pomocny

Kredyt gotówkowy, jak sama nazwa wskazuje, jest wypłacany w gotówce. Na jaki cel można go zaciągnąć? Gdzie znajdziemy ranking kredytów gotówkowych?

Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy może otrzymać osoba pełnoletnia, która posiada pełną zdolność do czynności prawnych. Ponadto, najczęściej trzeba spełnić kilka innych warunków ustalonych przez bank. W regulaminach bankowych zazwyczaj znajdziemy wymagania odnośnie źródeł dochodu, wieku kredytobiorcy, okresu zatrudnienia, posiadanej umowy o pracę itp. Wszystkie te aspekty wpływają na zdolność kredytową – jest to możliwość regularnych spłat zobowiązania przez określony czas. Zdolność kredytowa w dużej mierze zależy od wysokości dochodów, historii kredytowej, stanu cywilnego i wieku, celu kredytu. Pozytywna zdolność wpływa na przychylność banku, dlatego trzeba pamiętać o kilku kwestiach; zawsze spłacajmy zobowiązania w terminie, sprawdźmy historię kredytową w BIK (Biurze Informacji Kredytowej), określmy dokładny cel kredytu i porównajmy kilka ofert.

Sprawdź również informacje na temat kredytów konsolidacyjnych i inwestycyjnych.

Ranking kredytów gotówkowych

Pamiętajmy, że należy wnioskować o kredyt gotówkowy w takiej kwocie, jaką mamy szansę realnie otrzymać. Bank bowiem dokładnie sprawdza historię kredytową klienta i wylicza ratę, którą będziemy w stanie spłacić w określonym czasie. Jeśli uzna, że kredyt za bardzo wpłynie na życie kredytobiorcy, który nie ma zbyt dużych dochodów, wtedy raczej odmówi udzielenia kredytu. Ustawa wskazuje, że zobowiązania nie powinny wynosić więcej niż połowa przychodów danej osoby.

Ciekawym narzędziem jest skorzystanie z rankingu kredytów gotówkowych i kalkulatora zdolności kredytowej. To pozwoli wybrać najkorzystniejszą opcję i przeanalizować ofertę określonego banku. Kalkulator natomiast wskaże, jakie są całkowite koszty kredytowe i jaką kwotę trzeba będzie spłacić w danym terminie. To pozwoli wyeliminować ryzyko wpadnięcia w spiralę zadłużeń.

Dodaj komentarz