Ranking kredytów gotówkowych – ranking 2020

W Polsce mamy do czynienia ze znacznym rozwojem branży finansowej. Szczególnym rozkwitem cieszy się sektor kredytów. Ludzie chętnie zaciągają takie zobowiązania, ponieważ dzięki nim mogą zyskać spore kwoty na różne cele, bez konieczności jednorazowej spłaty całości. Oczywiście nawet najbardziej wygodne raty, po zsumowaniu, będą większe niż pożyczona kwota – stanowi to zarobek banku. Warto sprawdzić dobry ranking kredytów gotówkowych, aby dowiedzieć się, które oferty banków są najkorzystniejsze.

Każdy klient wybierając kredyt, zwraca szczególną uwagę na koszty, które poniesie w związku z zawarciem umowy. Dla wielu osób podstawowym parametrem decydującym o atrakcyjności kredytu jest wysokość miesięcznej raty, jaką będą musieli zapłacić. Okazuje się, że takie rozumowanie jest błędne, ponieważ istnieją też inne koszty i parametry, które znacznie zwiększają całkowitą kwotę, jaką trzeba będzie zapłacić bankowi. Warto poszukać więc ofert, które są opłacalne.

Zobacz jakie są rodzaje kredytów gotówkowych.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania

Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z pomocy doradców, samodzielnie stworzymy zestawienie ofert lub skorzystamy z porównywarki internetowej, należy wiedzieć na jaki parametr trzeba zwracać uwagę. Wysokość miesięcznych rat czy też oprocentowanie to istotne elementy kosztów, jednak nie są to całkowite koszty, jakie trzeba zapłacić za to, że bank udzieli nam kredytu. Do kosztów doliczane są bowiem różne ubezpieczenia, opłaty dodatkowe, koszty manipulacyjne czy też prowizja banku. Warto więc zwracać uwagę na RRSO czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Uwzględnia ona wszystkie koszty kredytu, więc na podstawie RRSO dowiemy się która oferta jest najbardziej opłacalna. Wysokośc tego parametru mozna też obliczyć samemu korzystając z kalkulatora RRSO.

Skuteczne i bezproblemowe sprawdzanie atrakcyjności kredytów

Samodzielne porównywanie ofert bankowych poprzez odwiedzanie ich stron internetowych i rozmowy na infolinii, to zajecie zajmujące wiele czasu. Znacznie wygodniejszym sposobem jest dobry ranking kredytów gotówkowych. Oczywiście warto zwracać uwagę tylko na rankingi zawierające aktualne dane z 2020 roku. Dzięki rankingowi można dowiedzieć się wiele na temat ofert różnych banków i poznać ich kolejność w rankingu pod względem oprocentowania, RRSO, wysokości raty, maksymalnej dostępnej kwoty, itp. Dzięki takim informacjom można więc wygodnie dopasować oferty konkretnych banków do własnych wymagań i możliwości finansowych.

Gdzie znaleźć aktualny ranking kredytów gotówkowych dla 2020 roku?

Na szczęście nikt nie powinien mieć problemów ze znalezieniem aktualnych rankingów obowiązujących dla 2020 roku. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki internetowej. Po znalezieniu odpowiedniego rankingu, warto sprawdzić czy bierze on pod uwagę RRSO – najbardziej miarodajny parametr.