Kredyt bezgotówkowy – czym się charakteryzuje? Przykłady

Istnieje wiele form finansowania różnych zakupów. Można skorzystać z posiadanych oszczędności. Przeznaczać na zakup bieżące środki z pensji czy też skorzystać z produktów finansowych oferowanych przez banki oraz prywatne firmy pożyczkowe. Bardzo często takie produkty finansowe kojarzą się ludziom z kredytami, w ramach których otrzymuje się pieniądze, które można przeznaczyć na konkretny lub wybrany przez siebie cel. Warto dodać, że istnieje również kredyt bezgotówkowy.

Nie zawsze mamy wystarczające środki na realizacje planów finansowych. W takiej sytuacji możemy skorzystać, z różnorodnej oferty instytucji finansowych. Banki i firmy działające w branży pożyczkowej, chcą dostosować się do zróżnicowanych wymagań swoich klientów. Nic więc dziwnego, że wprowadzają wiele nowych produktów, z których warto skorzystać. Ciekawym rozwiązaniem są kredyty w modelu bezgotówkowym.

Zobacz, jaka oferta jest korzystniejsza kredyt gotówkowy czy bezgotówkowy.

Kredyt bezgotówkowy – co warto o nim wiedzieć?

Jak sama nazwa wskazuje, kredyty bezgotówkowe nie wiążą się z powierzaniem klientowi gotówki. Oznacza to, że w przypadku podjęcia pozytywnej decyzji przez bank, klient nie otrzyma pieniędzy tylko konkretny produkt albo usługę, która jest finansowana takim kredytem. Istnieje kilka najpopularniejszych przykładów takich kredytów, którym warto się przyjrzeć.

Jednym z częściej wykorzystywanych kredytów bezgotówkowych, jest kredyt celowy, np. na samochód. Zobacz, jak wybrać najlepszy kredyt na samochód.

Karta kredytowa

Jest to chyba jeden z najpopularniejszych rodzajów kredytów bezgotówkowych oferowanych na polskim i międzynarodowym rynku finansowym. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku przez instytucję bankową, klient nie otrzymuje pieniędzy tylko kartę, która przeznaczona jest głównie do transakcji bezgotówkowych (płatności w sklepach czy też w Internecie). Co prawda istnieje możliwość wypłacenia kwoty przyznanej w ramach karty z bankomatu, jednak opcja ta nie jest zbytnio opłacalna.

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem karty kredytowej, zobacz jakie jest jej oprocentowanie nominalne oraz RRSO.

Konto bankowe z limitem

Konto z limitem to również kredyt bezgotówkowy, ponieważ bank przyznaje klientowi kwotę, którą może on wykorzystać, ale nie musi. Taki limit jest bardzo często traktowany jako opcja na czarną godzinę. Innymi słowy na konto kredytobiorcy nie wpływają żadne pieniądze tylko są one dostępne w ramach przyznanej linii.

Zakupy na raty

Zakupy w systemie ratalnym są również bardzo popularną formą kredytu bezgotówkowego. W tym przypadku procedura wygląda podobnie jak w przypadku kredytów gotówkowych, jednak po otrzymaniu pozytywnej decyzji, pieniądze nie trafiają na konto klienta tylko bezpośrednio na konto sklepu, który sprzedaje dany produkt. Klient otrzymuje taki produkt i jest zobowiązany do spłaty miesięcznych rat w banku, zgodnie z obowiązującą go umową kredytową.

Wspomniane wyżej przykłady są bardzo popularne. Trudno jest więc znaleźć osobę, która nie miałaby do czynienia z kredytem bezgotówkowym.